Azərbaycan vətəndaşı 85 ölkəyə vizasız gedə bilər
27-12-2024, 10:31 40 dəfə baxılıb
"Biz Maldiv Respublikası ilə ümumvətəndaş pasportlarının sahiblərinin vizadan azad olunması məsələsini müzakirə edirik. Bu, Azərbaycan pasportunun dünyada yüksək səviyyədə qəbul olunmasının göstəricisidir".
Bunu Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında parlamentin Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin sədri, deputat Səməd Seyidov Azərbaycanla Maldiv arasında diplomatik və xidməti pasportları olan şəxslərin viza tələbindən azad edilməsi haqqında sazişi təsdiqidlənməsinin müzakirəsi deyib.
"85 ölkə ilə vizasız rejimi qəbul etmişik. Onlardan 20 ölkə ümumvətəndaş pasportlarının sahibləri gediş-gəlişi təşkil edə bilər", - deyə komitə sədri bildirib.
Müzakirələrdən sonra Azərbaycanla Maldiv arasında diplomatik və xidməti pasportları olan şəxslərin viza tələbindən azad edilməsi haqqında sazişi təsdiqləyib.