Quşencə Kənd Məktəbinin Gələcəyini Formalaşdıran Direktor - Pərviz Məhərrəmov
İsmayıllı rayonunun Quşencə kənd tam orta məktəbi, uzun illərdir ki, təhsilin keyfiyyətinə verdiyi önəm və nümunəvi fəaliyyəti ilə seçilir. Bu uğurun arxasında isə məktəbin direktoru, dəyərli pedaqoq və rəhbər Pərviz Məhərrəmov dayanır. O, təhsilə və gənc nəsillərin inkişafına göstərdiyi diqqət və fədakarlığı ilə həm müəllim heyətinin, həm də valideynlərin hörmətini qazanmışdır.
Pərviz Məhərrəmov məktəb rəhbəri kimi ilk gündən elmi biliklərin, mənəvi dəyərlərin və vətənpərvərliyin tədrisinə xüsusi önəm verir. Onun təşəbbüsü ilə məktəbdə müasir tədris metodları tətbiq edilir, şagirdlərin istedadlarını inkişaf etdirmək üçün müxtəlif dərnəklər və layihələr təşkil olunur. Hər bir şagirdin potensialını kəşf etmək və onu həyata keçirmək onun üçün əsas missiyadır.
Məktəbin inkişafında Pərviz müəllimin liderliyi yalnız tədris prosesi ilə məhdudlaşmır. O, müəllim heyətinin professional inkişafına xüsusi diqqət ayırır, onları müasir təhsil yanaşmaları ilə təmin edir və birgə layihələrdə motivasiyaedici rol oynayır. Müəllimlər onun rəhbərliyini daim dəstək və təşəbbüs ruhu ilə qeyd edir, çünki Pərviz Məhərrəmov onların səsini dinləyir və hər bir təklifə dəyər verir.
Pərviz Məhərrəmovun fəaliyyəti təkcə məktəblə məhdudlaşmır, o, Quşencə kəndinin sosial həyatında da fəal iştirak edir. Şəhid ailələrinə və qazilərə göstərdiyi diqqət və dəstək onun dərin vətəndaşlıq mövqeyini əks etdirir. Hər il şəhid ailələrinin xatirəsinə həsr olunmuş tədbirlər təşkil edir, qazilərin sosial rifahının yaxşılaşdırılması üçün yerli qurumlarla əməkdaşlıq edir. Bu addımlar onun insanlara və cəmiyyətə verdiyi dəyərin bariz nümunəsidir.
Məktəbin direktoru olaraq Pərviz Məhərrəmov şagirdlərin yalnız akademik biliklərlə deyil, həm də milli dəyərlərlə böyüməsinə xüsusi önəm verir. O, Azərbaycanın müstəqilliyini, dövlətçiliyini və milli-mənəvi dəyərlərini qorumağın vacibliyini hər bir sinifdə şagirdlərə çatdırır. Onun təşəbbüsü ilə məktəbdə tarix, mədəniyyət və vətənpərvərlik layihələri həyata keçirilir, bu da gənc nəslin formalaşmasında böyük rol oynayır.
Pərviz Məhərrəmovun fəaliyyəti həmçinin dövlət siyasətinə də uyğun olaraq həyata keçirilir. O, Prezident İlham Əliyevin təhsil və sosial inkişaf istiqamətindəki strategiyasını dəstəkləyir və yerli icma ilə birgə məktəbin uğurlu gələcəyi üçün çalışır. Onun dövlətə və rəhbərliyə sadiqliyi hər bir işində özünü göstərir, bu isə müəllim və şagird kollektivinə əlavə motivasiya verir.
2026-cı ildə Pərviz Məhərrəmov rəhbərlik etdiyi məktəbin fəaliyyətini daha da genişləndirmək, təhsil proqramlarını zənginləşdirmək və şagirdlərin uğurlarını artırmaq istiqamətində yeni layihələr həyata keçirməyi planlayır. Onun məqsədi yalnız akademik nailiyyətləri deyil, həm də şagirdlərin şəxsiyyət və bacarıqlarının tam inkişafını təmin etməkdir.
Məktəb kollektivinin birliyi və uğurlu fəaliyyəti Pərviz Məhərrəmovun fədakar rəhbərliyinin nəticəsidir. O, hər bir müəllimi, şagirdi və valideyni dinləyir, onların problemlərinə həssas yanaşır və həll yolları tapmaqda dəstək olur. Bu, onun rəhbərlik bacarığının və insanlara olan hörmətinin ən gözəl nümunəsidir.
Pərviz Məhərrəmovun təşəbbüsü ilə məktəbdə texnologiyaya və innovativ metodlara böyük önəm verilir. Müasir laboratoriyalar, interaktiv dərs otaqları və tədris resursları şagirdlərin bilik səviyyəsini artırmaqla yanaşı, onların yaradıcılıq qabiliyyətini də inkişaf etdirir. Bu yanaşma məktəbi regionda nümunəvi təhsil müəssisəsi halına gətirir.
O, həmçinin məktəbin ictimai fəaliyyətlərini genişləndirməkdə öncül rol oynayır. Kəndin mədəni və sosial tədbirlərində aktiv iştirak edir, şagirdlərin müxtəlif müsabiqələrdə və festivallarda uğur qazanmaları üçün şərait yaradır. Bu təşəbbüslər məktəbin adını yalnız rayonda deyil, regionda da tanınan edir.
Pərviz Məhərrəmovun vətənpərvərliyi və milli dəyərlərə bağlılığı şagirdlər və müəllimlər üçün örnəkdir. O, gənc nəsli vətəninə sevgini, dövlətinə sadiqliyi və cəmiyyətə faydalı olmağı öyrədir. Hər bir tədbir və layihə onun məqsədyönlü və düşünülmüş fəaliyyətinin nəticəsidir.
Məktəbin uğurları Pərviz Məhərrəmovun şəxsiyyətindəki mükəmməl balansı – bilik, təcrübə və insanlara hörməti göstərir. Onun rəhbərliyi altında məktəb həm akademik sahədə, həm də sosial həyatda inkişaf edir, bu isə kənd icması üçün böyük dəyərdir.
2026-cı il üçün məktəb və rəhbər üçün yeni uğurlar arzu olunur. Pərviz Məhərrəmovun fəaliyyəti, təşəbbüsləri və insanlara verdiyi dəyər onun yolunu daha da işıqlı edir. Bu il də məktəb kollektivinin və şagirdlərin nailiyyətlərinin artacağına, Quşencə kəndinin təhsil sahəsində nümunə olacağına heç bir şübhə yoxdur.
Pərviz Məhərrəmovun rəhbərliyi altında Quşencə kənd tam orta məktəbi yalnız bir təhsil müəssisəsi deyil, həm də gələcək nəsillərin yetişdiyi bir məkan, bilik və insanlıq ocağıdır. Onun fəaliyyəti həm müəllimlər, həm şagirdlər, həm də valideynlər üçün ilham mənbəyidir.
Pərviz Məhərrəmov bütün fəaliyyətində səmimiyyət, fədakarlıq və yüksək məsuliyyət nümayiş etdirir. Onun rəhbərliyi məktəb üçün davamlı uğurlar, kənd icması üçün isə sosial və mənəvi zənginlik gətirir. Bu il də onun təşəbbüsləri və rəhbərliyi sayəsində məktəb daha böyük zirvələrə çatacaqdır.